Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek, 14 października obchodziliśmy w naszej Placówce Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywanym Dniem Nauczyciela. Od rana uczniowie składali życzenia swoim nauczycielom i wychowawcom. Odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez klasę ósmą.

Uczniowie w humorystycznych scenkach przedstawili, jak trudna jest praca pedagogów, zaśpiewali dla nich piosenkę oraz wręczyli przygotowane przez siebie drobne upominki. Pan dyrektor Radosław Żyłowski wyróżnił najbardziej zasłużonych w ubiegłym roku nauczycieli, wychowawców oraz pracowników administracji i obsługi.

Wszyscy mieli przyjemność wysłuchać życzenia od zaproszonych na tą uroczystość gości: pani Anny Listkiewicz – z Zakładu Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim oraz pana Marka Murdzia – rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego w Elblągu. Akademia zakończyła się konkursem „Jaka to melodia?”, w którym aktywnie uczestniczyli zarówno uczniowie, jak i pozostali zgromadzeni.

Xymena Swatowska

Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy naszej Placówki!

Życzymy Wam radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawiacie swoje serce, swój umysł i swoje siły. Życzymy na co dzień więcej spokoju, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte; takiej radości, przy której smutek zamiera i niebo błękitnieje.