Każdy przybył z jakiegoś miejsca – historia o budowaniu tożsamości

„Każdy przybył z jakiegoś miejsca” to tytuł wystawy, która miała miejsce w naszej placówce 18 października. Zajęcia edukacyjne na jej podstawie poprowadziła pani Małgorzata Daniluk – pracownik Muzeum Stutthof w Sztutowie, z którym współpracujemy od wielu lat realizując projekt edukacyjny „Stutthof – ja w miejscu pamięci”. Wystawa jest częścią interdyscyplinarnego projektu prowadzonego przez Muzeum Stutthof oraz Centrum Rozwoju i Edukacji Młodzieży.

Nasi wychowankowie, wysłuchując relacji pani Małgosi i oglądając prezentację multimedialną, wypełniali przygotowane karty pracy. Dzięki temu uczniowie mogli poznać losy Gdyni i jej mieszkańców. Wysłuchali opowieści o bohaterach związanych z Gdynią w czasach powstawania naszego niepodległego państwa,  tragedii II wojny światowej oraz czasach po wyzwoleniu. Mieli także okazję przedstawić historię swoich rodzin. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali komiks przedstawiający historię więźnia KL Stutthof pana Feliksa Łady.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że mogliśmy gościć tę  bardzo ciekawą i pouczającą, wystawę w naszym Ośrodku, co z pewnością przyczyni się także do poszerzenia wiedzy historycznej naszych uczniów.

Bożena Szczodrowska