Turniej Brązowego Kasztanka

W dniu 25 października 2019 r.  odbył się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim „Turniej Brązowego Kasztanka” realizowany w ramach projektu edukacyjnego ”Starszy brat".

W turnieju wzięły udział trzy  przedszkola –  z Elbląga Przedszkole nr 15  i nr 6 ( w sumie 62 osoby ) oraz Przedszkole Miejskie Bajkowy Las z Tolkmicka. Dziećmi opiekowali się wychowankowie naszego ośrodka.

Przedszkolaki uczestniczyły w przygotowanych przez chłopców grach i zabawach turniejowych takich jak: zbieranie grzybków, rzut do celu kasztankiem, jesienne kolorowanki (z których przygotowaliśmy przepiękną wystawę) czy jesienne zgadywanki.  Dużym zainteresowaniem cieszyło się „Magiczne pudełko”, zabawa, w której przedszkolaki rozpoznawały  dotykiem warzywo lub owoc. Dzieci zaprezentowały również swoje ulubione jesienne piosenki i wierszyki oraz jesienne kompozycje.

Zaproszony pan leśniczy – Krzysztof Utryska – opowiedział  ciekawie o zimowych zwyczajach zwierząt. Przy dobrej zabawie czas turnieju minął bardzo szybko. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody – zestawy książek, czapeczki, gry i zestawy edukacyjne, budki lęgowe oraz odblaski - ufundowane przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Nadleśnictwo Elbląg, Urząd Miasta Elbląg i Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Dwadzieścia trzy osoby otrzymały również nagrody indywidualne za jesienną kolorowankę.

Przeprowadzone zajęcia mają charakter terapeutyczny dla naszych wychowanków -pomagają  wytworzyć  u naszych wychowanków postawy empatii, opiekuńczości, troskliwości wobec młodszych, słabszych  – powierzonych ich opiece – dzieci oraz zachęcić do życia z zastosowaniem norm uznanych społecznie.

Do zobaczenia za roksmile

Bożena Szczodrowska