Próbna ewakuacja szkoły

W poniedziałek 25.11.2019 roku miała miejsce w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym próbna ewakuacja szkoły. Działania rozpoczęły się dokładnie o godzinie 10:00 przy pełnej koordynacji Państwowej Straży Pożarnej  w Elblągu.

Według oceny funkcjonariuszy SP uczestniczącej w próbnej ewakuacji szkoły, akcja  przebiegła sprawnie i z zachowaniem wszystkich procedur koniecznych w sytuacji prawdziwej ewakuacji. Należy nadmienić, że do samego rozpoczęcia akcji, informacje dotyczące ewakuacji (data i godzina) posiadał jedynie p. Sławomir Żukowski – Dyrektor Szkoły oraz Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Na koniec ewakuacji obecni funkcjonariusze Straży Pożarnej asp. Radosław Chuchra oraz mł. ogn. Paweł Kocha przeprowadzili dla całej społeczności ośrodka podsumowanie próbnej ewakuacji szkoły, połączone z pogadanką dotyczącą zachowań w sytuacjach zagrożenia utraty życia i zdrowia.

Opracował:

Sławomir Żukowski