13. MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

        W dniach 21-23 listopada 2019 roku wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego uczestniczyli w 13. Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. 

   

       Wydarzenie to prezentuje  publiczności  różnorodne  formy artystycznej  twórczości osób sprawnych i niepełnosprawnych z Polski oraz Europy. Jest pełne pozytywnych emocji, energii i empatii. W ramach realizowanego przedsięwzięcia mogliśmy uczestniczyć w koncercie muzycznym Marcina Spennera i spektaklach teatralnych: „Dopóki walczysz Jesteś Zwycięzcą”, „Jedziemy na teatry”, „Butterfly”, „Dziewczynka z zapałkami”.

   

        Z zainteresowaniem oglądnęliśmy również grupę breakdance „Klaipedos lakstute”. Założeniem organizatorów imprezy jest  promowanie osób niepełnosprawnych, integracja i przełamywanie barier społecznych. Mogliśmy podziwiać  artystyczne osiągnięcia osób niepełnosprawnych. Cieszymy się, że mogli pokazać swoje umiejętności  w otwartym społeczeństwie i włączyć  aktywnie w organizację Spotkań.

 

Samorząd Szkolny