Konferencja - Skuteczni w pracy z agresywnymi i uzależnionymi

W auli ośrodka 5 grudnia odbyło się spotkanie dyrektorów i nauczycieli 22 placówek z Elbląga i okolic. Nasi pedagodzy mieli możliwość zaprezentowania i podsumowania działań projektu „Skuteczni w pracy z agresywnymi i uzależnionymi”. W jego ramach odbyły się dwa wyjazdy szkoleniowe do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii oraz kurs języka angielskiego. Patronat honorowy nad konferencją objęli: Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty oraz Starosta Elbląski. Swoją obecnością konferencję uświetnili przedstawiciele Kuratorium Oświaty – Delegatura w Elblągu, Starostwa Powiatowego oraz Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

Ciekawą prelekcję o trudnym dorastaniu młodzieży przedstawiła dr Irena Sorokosz,  Prorektor ds. Organizacyjnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Pouczający wykład o powiązaniu programów Erasmus plus i PO WER przedstawiła Maria Chodakowska – Malkiewicz, konsultant d/s języka angielskiego i europejskich programów edukacyjnych Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

Niespodzianką dla uczestników konferencji był występ artystyczny grupy teatralnej naszego Ośrodka, która dzień wcześniej zdobyła I miejsce na XXIV Ogólnopolskiej Scenie Prezentacji Artystycznych Realizacji (OSPAR) w Warszawie, gdzie otrzymali Nagrodę specjalną Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego. Nasi chłopcy przygotowali również dla uczestników konferencji słodki poczęstunek.

Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem, zachęcając innych do tego typu działań. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność.

Xymena Swatowska - koordynator projektu