Projekt czytelniczy „Rozmowy między regałami”

           Podczas ferii zimowych rozpoczęliśmy w naszym ośrodku realizację projektu czytelniczego. W ramach przeprowadzonych zajęć zrealizowaliśmy zadania, które promowały czytelnictwo, pokazywały że czytanie książek uczy, bawi i pozwala w pożyteczny sposób spędzić wolny czas.

   

   

          Chłopcy wykonali przepiękne zakładki do książek, rozegrali turniej gier planszowych i wykonali grę edukacyjną z bibliotecznymi hasłami. Skorzystaliśmy również z przepisów naszych babć i upiekliśmy smaczne rogaliki oraz pizzę. W Bibliotece Publicznej w Pasłęku wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych w Izbie Historycznej oraz zajęciach czytelniczych o historii komiksu. Na kiermaszu książki, który odbywał się w bibliotece zakupiliśmy 3 nowe pozycje książkowe do biblioteki szkolnej. Odwiedziliśmy również filię nr 5 Biblioteki Elbląskiej, gdzie poznaliśmy nowe gry planszowe oraz zapoznaliśmy się z nowościami książkowymi.

   

   

          Przeprowadzone zajęcia pozwoliły miło i pożytecznie spędzić czas oraz uzyskać pewność, że biblioteka to dobre miejsce dla każdego człowieka.

 

Opracowała:

Bożena Szczodrowska