Wycieczka do teatru

Nasi wychowankowie w ramach doradztwa zawodowego uczestniczą w Programie Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu ,, Laboratorium –Mój Profil” . Głównym celem  programu jest wspieranie uczniów w  klasach VII i VIII szkoły  podstawowej w wyborze zawodu przez bezpośredni kontakt z rzeczywistym środowiskiem pracy oraz włączenie pracodawców do współpracy.

Tym  razem nasi podopieczni mieli możliwość zwiedzić Olsztyński teatr lalek. Naszą przygodę z teatrem rozpoczęliśmy od obejrzenia spektaklu pt. ,,Igraszki z Diabłem” . To był niesamowity występ, który zapamiętamy na długo. Tyle ile radości i emocji w nas wywołał, jest trudno opisać. Atmosfera była niesamowita a aktorzy byli w zasięgu reki.

Po przedstawieniu uczestniczyliśmy  w pogadance z przedstawicielką teatru która była pedagogiem teatralnym i opowiedziała nam szczyptę  historii teatru oraz zdradziła kilka sekretów powstawania lalek. Po rozmowie zwiedziliśmy zakątki teatru oraz  pracownię artystyczną gdzie wykonywane są ręcznie lalki występujące w spektaklach. W wycieczce brali udział uczniowie klasy VIII - Bartosz Rebajn , Kacper Tomiński, Daniel Rompca , Grzegorz Karasiński ,  uczniowie klasy VII -  Oskar Płoszaj , Adrian Jankowski, pod opieką Pani Danuty Miszkowicz oraz Katarzyny Filip.

Katarzyna Filip