Łączy Nas Pamięć 77. - rocznica powstania w getcie warszawskim

Jesteśmy częścią Koalicji Pamięci zapoczątkowanej przez Muzeum Stutthof w Sztutowie, z którym realizujemy projekt „Stutthof – Ja w miejscu pamięci” dlatego bardzo chcieliśmy wziąć udział w akcji społeczno-edukacyjnej organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – Żonkile 2020.

VIII edycja Akcji Żonkil upamiętnia 77. Rocznicę powstania w getcie warszawskim. W tym roku, ze względu na pandemię zorganizowano wirtualne uroczystości. W ramach tegorocznych obchodów w naszej placówce wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali papierowe żonkile wykonane przez grupę IV pod kierunkiem pani Danuty Miszkowicz. Wykonaliśmy również gazetkę ukazującą obrazy z powstania w getcie. Wspólnie obejrzeliśmy film „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim” i przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjne dotyczące tego ważnego wydarzenia.

Dziękujemy Muzeum POLIN, że mogliśmy poszerzyć wiedzę historyczną i za to, że połączyła nas Pamięć.