Dzień Matki

W dniu 26 maja w auli MOW odbył się konkurs muzyczno - poetycki dla wychowanków ośrodka zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i I grupę wychowawczą z wychowawcą p. Magdaleną Kuligowską. W konkursie wzięło udział 23 wychowanków z każdej grupy wychowawczej. Większość chłopców zaprezentowała swoją autorską twórczość poetycką i muzyczną. W jury gościliśmy p. Dyrektora Radosława Żyłowskiego, zastępcę Dyrektora d/s wychowawczych p. Marka Misztala oraz opiekuna Samorządu uczniowskiego p. Bożenę Szczodrowską i p. Agnieszkę Mikołajczak - nauczyciela religii.

Przedstawione wiersze i utwory muzyczne pokazały naszą miłość do naszych Mam, gdziekolwiek one dzisiaj były. Chcieliśmy w ten sposób okazać szacunek, tęsknotę oraz chęć naprawienia kilku błędów jakie popełniliśmy. Dziękujemy wychowawcom za nagrody p. Kamili Malczyk, p. Wojciechowi Petryckiemu i p. Bogdanowi Płocheciowi. Dziękujemy, że jesteście z nami i organizujecie nam zajęcia, dzięki którym czas, jaki spędzamy w Ośrodku wydaje się nam dobrze spożytkowany. Wiemy, że nie jesteśmy idealni ale bardzo Wam, wychowawcom dziękujemy.

Opracował:
Krystian Kollman
  Przewodniczący klasy IB

Kilka słów od wychowawcy:

" Niech staną zegary
Zamilkną telefony
Dajcie psy kość, niech nie szczeka
Niech śpi najedzony"
W kategorii poezja -
I miejsce zajął Wiktor Jankowski
II miejsce zajął Kacper Wiktorek
III miejsce zajął Dominik Chrusciński

W kategorii muzycznej najlepsi byli: Krystian Kollman i Jakub Wójcik z autorską piosenką "Mamo"
"Masz magiczny kluczyk
Otwórz się na ludzi
Mimo zdrad, mimo ran
Warto się trudzić.
Nie płacz, nie szlochaj, bo Bóg Ciebie kocha"

Dziękuję bardzo drodzy wychowankowie za takie duże zainteresowanie z Waszej strony, które pokazało, jakie macie złote serduszka. Gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom.

Magdalena Kuligowska