WIGILIA OŚRODKOWA

 

 

W dniu 22.12.17 odbyła się tradycyjna uroczysta wigilia. Jak co roku spotykamy się wszyscy w auli placówki by wspólnie ucztować, dzielić się opłatkiem oraz śpiewać kolędy. Na naszej uroczystości nie może zabraknąć zaproszonych gości w tym roku odwiedzili nas Proboszcz parafii ŁęczeKs. Mirosław Dmochowski, Burmistrz Tolkmicka Andrzej Lemanowicz a z Koła Gospodyń wiejskich Pani Krystyna Tkaczuk.

 

Wieczerza rozpoczęła się od przemówienia Dyrektora MOW Radosława Żyłowskiego, który następnie przekazał głos zaproszonym gościom. Kolejna część należała do wychowanków grupy VII, którzy w tym roku odpowiedzialni byli za oprawę artystyczną, podczas której zaprezentowano jasełka, śpiewano kolędy. A przygotowanie potraw wigilijnych zostało w całości wykonane przez uczniów ZSB w zawodzie Kucharz pod okiem instruktorów nauki zawodu. Potrawy były bardzo smaczne wykonane według przepisów staropolskiej kuchni. Po tej części głos zabrał dyrektor Ośrodka życząc wszystkim najlepsze życzenia rozpoczynając kolacje.. 

Na końcu uroczystości odbyło się wręczenie czterech karabinków pneumatycznych ASG ufundowanych przez Andrzeja Zuba Dyrektora LOK województwa Olsztyńskiego dla koła strzeleckiego, które wręczył na ręce wychowanków Prezes LOK Powiatu Elbląskiego Cyprian Wójciak jednocześnie będący wychowawcą MOW Kamionek Wielki. Cała oprawa uroczystości wigilijnej przebiegła w miłej atmosferze składanych życzeń, które były przepełnione serdecznością szczerością pomiędzy podopiecznymi i kadrą wychowawczą.

 

 

ZDJĘCIA

 

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU